SENIOR KLUBBEN
Formål og værdier
- At fremme det sociale samvær
- At være med i et fællesskab
- At lære både nye og gamle medlemmer at kende
- At få nogle gode golfoplevelser
- At skabe et miljø hvor fællesskab kan opstå
Kære alle 50+ medlemmer
Seniorklubben lader sig ikke stoppe af en frisk og kølig morgenbrise, ej heller af lidt nedbør fra oven. Hvis du vil spille med så foregår al tilmelding via Golfbox under ”turneringer” – seniorgolf senest søndag aften kl. 18.00.
Du møder derefter op mandag morgen senest 8.30 ved sekretariatet, hvor du får at vide dagens spilleformat og hvem du skal spille sammen med, og første start vil være kl. 09.00.
Vi spiller 18 huller og tilstræber at det tager max. 4 timer, hvorefter vi mødes på terrassen til præmieuddeling og hygge.
Vi starter forårssæsonen primo april og fortsætter hver mandag til ultimo juni med en afslutningsturnering og frokost.
Det koster 150 kr. for forårssæsonen, og det samme for efterårssæsonen.
Vi tilbyder NYE medlemmer at de kan spille gratis de 2 første gange og hvis man beslutter at fortsætte er det de nævnte priser der gælder.
Vi vil spiller lidt forskelligt – Stableford, parturnering og holdspil med forskellige regler, og hvad vi nu kan finde på. Hovedformålet er at vi skal have nogle hyggelige golfrunder i godt selskab.
Når der spilles almindeligt Stableford kan runderne blive registret som EDS runder i Golfbox (frivilligt).
Er der behov for yderligere oplysninger eller spørgsmål er I velkommen til at kontakte formanden for Seniorklubben Poul Erik Skælbæk på tlf. 40388411 eller på mail til: poulinga@ibred.dk